Meble w stylu JAPANDI
   11/03/2022 17:53:18
Meble w stylu JAPANDI

Coraz częściej w mieszkaniach i domach można spotkać styl Japandi, a w zasadzie przejawiającą się w nich filozofię życia. Ze względu na otaczający na chaos i w pewnym sensie nadmiar wszystkiego, zaczynając od dekoracji i bogactwa w wystroju czy to w pracy, restauracjach i sklepach przez natłok ludzi w miastach do atakujących z każdej strony reklam promocji itp. Chętniej wracamy do spokojnego, przytulnego mieszania czy domu gdzie wypocznie zarówno nasz umysł, jak i ciało. Niżej kilka podpowiedzi jak sprzyja temu mieszkanie urządzone w stylu JAPANDI. Przygotowaliśmy też kilka inspiracji w naszej galerii KILK

MINIMALIZM I DREWNO

Jest to połączenie dwóch zbliżonych do siebie stylów – Scandi i Japońskiego. Oba cenią minimalizm, naturalność i stonowane kolory. Japoński duch przejawia się na minimalizmie. Pomieszczenia nie będą zagracone dużą ilością mebli i dodatków. Meble wybrane są skrupulatnie, tak by były funkcjonalne, przytulne, ale nie zajmowały dużo miejsca. Przy tym są proste w formie, co nie oznacza bynajmniej, że są banalne i pozbawione charakteru. Oba style doceniają rolę drewna w pomieszczeniu, które przybliża człowieka do natury, co z kolei sprzyja relaksowi. Chociaż drewno dominuje w meblach, to częściej niż na podłodze, można spotkać je również na ścianach np. w postaci lamel. Godny uwagi jest fakt, że lamele nie muszą być z litego drewna, dobrej jakości fornir czy okleina świetnie się tu sprawdzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu jest więcej drewna, podłoga natomiast może pozostać przytulna i miękka za sprawą dywanu czy wykładziny.

PRAKTYCZNE MEBLE

Meble drewniane w stylu skandynawskim, jak w przypadku kolekcji BERGEN SCANDI czy YSTAD SCANDI, wpisują się w ideę minimalizmu jak ulał. Prosta, pojemna szafa będzie funkcjonalna, ale przy tym niezbyt zaznaczająca swoją obecność w pomieszczeniu. Nieodznaczające się dodatki – uchwyty i nóżki w tym samym kolorze lub ich tylko wyżłobione zamienniki dadzą poczucie czystości i harmonii. Nie będzie mowy o rozproszeniu czy zaburzeniu harmonii, jeśli wybierzemy czy komody czy witryny w tej samej tonacji. Lekki w formie stół w jadalni oraz podobne krzesła mogą współgrać z salonem. Wybrane mądrze meble to takie które po pierwsze będą funkcjonalne – wybieramy je ze względu na ich użyteczność i praktyczne zastosowanie, a po drugie będą stosunkowo proste, nie są zbyt skomplikowane. Im mniej będą rozpraszać uwagę, tym lepiej. Proste kształty i linie widać się zarówno w meblach, jak i dodatkach – smukłe lampy i lustra, wazony często smukłe i przeźroczyste lub tace czy zastawa o gładkim wykończeniu. Ograniczenie w dodatkach tak jak w ilości mebli jest podstawą na której buduje się całą aranżację.

Kolorystyka w stylu Japandi ogranicza się do beżów i brązów, w mniejszym stopniu bieli i jasnych szarości. Niektóre projekty uwzględniają jednak większe elementy (np. ściany) w ciemnym kolorze. Z tego powodu sosnowe meble idealnie się komponują z całym otoczeniem – ściany i podłogi oraz miękkie dodatki tworzą przestrzeń w której łatwo będzie odpocząć i się zdystansować. Ograniczenie mebli wymusza ograniczenie posiadanych rzeczy. W efekcie zyskujemy wolną, czystą przestrzeń co będzie harmonizować z czystością myśli i wewnętrznym spokojem.

________________________________________

Jeśli spodobał ci się powyższy wpis, sprawdź nasze inne artykuły: Aranżacje w stylu HAMPTON z meblami PARMA

Comments

Log in or register to post comments

Zadzwoń do nas w sprawie konsultacji

+48 12 35 10 602

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00
Sobota 10:00 – 14:00

Czytaj Wszystkie Opinie