Czy białe meble żółkną?
   23/03/2020 23:02:10
Czy białe meble żółkną?

W ostatnich lat obserwowaliśmy stale rosnący i utrwalający się trend w urządzaniu oraz aranżacji pomieszczeń przy pomocy białych mebli, wpisujących się zarówno w przestrzenie o klasycznym, domowym i skandynawskim klimacie, jak i dopełniających obraz nowoczesnych wnętrz o minimalistycznej formie czy wyrafinowanym charakterze. Choć pięknie wyglądają i zachwycają swoją doskonałością, podczas codziennego użytkowania meble białe narażone są na mnóstwo zewnętrznych czynników, mogących obniżyć ich atrakcyjność. 

Kiedy następuje żółknięcie białych mebli ?

Każdy, komu zależy na trwałości i odporności zakupionych mebli, powinien zwrócić szczególną uwagę na materiały, z jakich są one wykonane. Naturalne meble białe żółkną, jednak nie zawsze i nie w każdym przypadku. Procesowi temu sprzyja przede wszystkim kiepska jakość materiałów, z którego meble zostały wykonane, jak również brak odpowiedniej, codziennej konserwacji ich powierzchni. Stosowanie farby lub emalii o niskiej jakości wpływa na zwiększenie ryzyka żółknięcia mebli wraz z upływem czasu. Dodatkowo, białe meble narażone są na występowanie przebarwień pod wpływem codziennego użytkowania, powstających na skutek np. zabrudzenia powierzchni tłuszczem. 

Czy meble białe żółkną zawsze? 

Żółknięcie białych mebli związane jest również z nieodpowiednimi warunkami, występującymi w przestrzeniach, w których się znajdują. W salonie ryzyko żółknięcia mebli białych jest niższe niż w przypadku kuchni lub łazienki, gdzie meble białe narażone są na wyższą wilgotność powietrza, ciepło oraz tłuszcz, sprzyjające powstawaniu zabrudzeń prowadzących do żółknięcia mebli. Dlatego tak ważne jest, aby podczas dokonywania zakupu zwrócić uwagę na materiały, z jakich został wykonany dany egzemplarz. Producenci coraz częściej stosują na powierzchni drewna lakier, chroniący przed zabrudzeniami i uszkodzeniami oraz ułatwiający codzienną konserwację. Spotykaną alternatywą jest również wysokiej jakości okleina, używana w celach zabezpieczenia rodzimego materiału.

Stylowe meble i naturalne drewno

Biały kolor mebli to zdecydowanie wyróżnik nowoczesnych i stylowych przestrzeni o unikalnym i oryginalnym klimacie, umożliwiających swobodną zabawę stylem oraz formą ze względu na swój minimalistyczny i uniwersalny charakter. Meble białe Parma, wykonane z drewna sosnowego, zostały stworzone z myślą o świadomym kreowaniu wizerunku domowej przestrzeni, której motywem przewodnim jest życie w zgodzie z naturą. 

Decydując się na wybór mebli drewnianych, należy pamiętać, że drewno jest materiałem naturalnym, które w zależności od poziomu wilgotności w danym pomieszczeniu rozszerza się i kurczy, dlatego przy białym kolorze mogą występować na jego powierzchni mikropęknięcia, niebędące jednak wadą przy meblach wysokiej jakości, a czynnikiem pogłębiającym ich naturalny i wyrazisty charakter, kojarzący się z pięknem niedoskonałości, kontrastującym trend perfekcyjności dzisiejszych czasów oraz będącym głównym atrybutem natury i życia w zgodzie razem z nią.


Jeśli spodobał ci się powyższy wpis, sprawdź nasze inne artykuły: Czy meble z drewna sosnowego są wytrzymałe?

Comments

Log in or register to post comments

Zadzwoń do nas w sprawie konsultacji

+48 12 35 10 602

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00
Sobota 10:00 – 14:00

Czytaj Wszystkie Opinie