Jak urządzić pokój młodzieżowy?
   11/12/2021 00:00:00
Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Pokój dla nastolatka dla większości dorosłych może być zagadką, szczególnie pomysł na jego aranżację. Wynika to z tego, że młodzieży ani nie możemy już zaliczać do dzieci, ani jeszcze do dorosłych. Wyposażenie wnętrza dla takiego człowieka będzie nie lada wyzwaniem, trzeba wziąć pod uwagę, że nastolatki są pełni energii i nieobliczalni. Natomiast nie ma co się poddawać na tym etapie, skoro nie zrobiliśmy tego wcześniej, tylko podjąć się wyzwania i stworzyć wnętrze jego marzeń.

Jak zatem urządzić pokój młodzieżowy?

Pierwsze, co powinniśmy uwzględnić podczas urządzania pokoju dla nastolatka, to preferencje i oczekiwania przyszłego lokatora. Następnie należy rozplanować przestrzeń na odpowiednie sektory. Te podstawowe i obowiązkowe to sypialniany, do nauki, zabawy oraz garderoby. Może się to wydawać zbyt trudne do zrealizowania na tak małej powierzchni, niemniej podchodząc do tego rozsądnie, zdołamy sprostać temu zadaniu, nawet jeśli przestrzeń jeśli pole manewru jest niezbyt wielkie.

Pokój nastolatka powinien być inspiracją z jego życia, zdecydowanie powinno tam się znaleźć miejsce na relaks po całym dniu. W tym momencie możemy rozmawiać o łóżku. Najlepszym rozwiązaniem będzie taki mebel oraz jego usytuowanie, aby nie stanowiło ono centrum całego pokoju. Jest to przestrzeń, która powinna być miejscem prywatnym, kojarzącym się z odpoczynkiem i spokojem. W przypadku małej powierzchni, najlepiej ustawić łóżko przy jednej ze ścian tak, aby stanowiło ono siedzisko sofy, a poduchy oparte o ścianę – jej oparcie, dla wygody w ciągu dnia.

Łóżka tapicerowane z przeszyciami i/lub z kryształkami będą świetnym wyborem dla dziewczyn. Z kolei drewniane łóżka są uniwersalne, po wersję w bieli częściej sięgają przedstawicielki płci pięknej, natomiast modele w naturalnym kolorze drewna: sosny, dębu, orzecha będą pasować do pokoju chłopaka. Niewielki pokój będzie wdzięczny za łóżka z wbudowanym pojemnikiem albo wysuwaną szufladą, dzięki którym zostanie on urządzony w najrozsądniejszym sposób.

Sfera nauki

Okres nastoletni charakteryzuje się przede wszystkim rozwojem, szybkim rozwojem emocjonalnym, doświadczeniami, nauką oraz pasją. Must have dla takiej osoby to duże przestronne biurko albo nawet stół, który pomieści wszystkie niezbędne rzeczy i akcesoria do nauczania oraz pozwoli utrzymać je w porządku. Idealnie się sprawdzi biurko z szafkami i dużą liczbą szuflad. Najlepszym dla niego miejscem będzie przestrzeń przy oknie, z dobrym dziennym oświetleniem. Większe biurko zapewni gospodarzowi dodatkowe miejsce na rozwój nie tylko intelektualny, ale też poszerzenie zainteresowań.

Miejsce i czas na zabawę

Każdy bez wyjątku człowiek potrzebuje przestrzeni do zabawy. Miejsce to się rozwija i zmienia wraz z nami i naszymi zainteresowaniami. Powinniśmy sprawić, aby nasze dziecko czuło się ważne, dlatego cały pokój, a więc i miejsce na zabawę musi być dokładnie dopasowane do jego charakteru, hobby i rozwoju zainteresowań. Dla pasjonatów czytania ważnym będzie miejsce na książki, dlatego warto zainwestować w dobry jakościowo, stabilny regał o wytrzymałej konstrukcji. Dobrze sobie poradzi z tym zadaniem regał z półkami z kolekcji Lahti. Aranżując małe przestrzenie godne uwagi będą półki wiszące. W pokoju przyszłego aktora czy piosenkarza niezbędne może się okazać lustro.

Etap garderoby

Dobrze zorganizowaną garderobę nie da się skonstruować na szybko. Zmierzymy się tu z wieloma kłopotami: rozmiar, odpowiedni układ szafy, komody, przydatna będzie możliwość powieszenia ubrań. Dobrze się sprawdzą duże pojemne szafy trzy- czy nawet czterodrzwiowe, wymagające niestety sporej przestrzeni. Podsumowując, długa droga przed nami, umeblowanie pokoju nastolatka to wyzwanie, ale warto jest poświecić swój czas, wykazać się cierpliwością, bo na końcu tej przygody czeka na nas nagroda w postaci porządku w pokoju naszego nastolatka będzie warta włożonego wysiłku.

________________________________________

Jeśli spodobał ci się powyższy wpis, sprawdź nasze inne artykuły: Czy meble drewniane są modne?

Comments

Log in or register to post comments

Zadzwoń do nas w sprawie konsultacji

+48 12 35 10 602

Poniedziałek – Piątek 8:00 – 16:00
Sobota 10:00 – 14:00

Czytaj Wszystkie Opinie