Małe przestrzenie nie zważając na powszechne opinie to miejsce na mnóstwo kreatywnych pomysłów. Najlepszym pomysłem dla osób kochających huczne imprezy, ale nieposiadających odpowiedniej powierzchni na stół 10-16-osobowy, są stoły rozkładane.
Mocne strony stołów rozkładanych
Jeżeli jesteś posiadaczem małego mieszkanka, a planujesz przyjęcie na większą liczbę osób, to z pomocą przychodzą stoły rozkładane. Zdecydowanie najważniejszym ich atutem jest elastyczność w dopasowaniu do naszych aktualnych potrzeb. Na co dzień stanowią idealną powierzchnię do spożywania posiłków. Stół taki nie zajmie nam dużo cennego miejsca i możemy go umiejscowić w kuchni, jadalni czy salonie. Nie tylko codziennością człowiek żyje, zatem szykując uroczystość na więcej osób, wystarczy rozsunąć nasz stół i cała rodzina usiądzie przy nim wygodnie.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozkładanego stołu do jadalni?
Rozsuwane stoły powinny cechować się świetnym wyglądem, jak i mocną pewną konstrukcją. Powinny być wygodne w trakcie codziennego użytkowania, a także gdy zawitają do nas niespodziewani goście. To oznacza, że jak w stanie podstawowym, tak i rozłożonym stół taki powinien mieć identyczne cechy stabilności, trwałości, łatwości w użytkowaniu.
Dzisiaj oferta stołów do jadalni jest bogata, daje ona wręcz nieskończone możliwości w dopasowaniu stylu, wykonania mebla do naszych upodobań i możliwości. Stoły te możemy powiększyć szybko, wygodnie i przy tym nie straci on na swoim wyglądzie.
Aktualne propozycje stołów rozsuwanych
Zanim zdecydujemy się na zakup wymarzonego stołu, musimy określić styl i wygląd mebla oraz budżet, jaki chcemy i możemy przeznaczyć. Klasyką gatunku będzie prostokątny dębowy stół. Eleganckie, ponadczasowe i dzięki temu uniwersalne rozwiązanie. Ręcznie wykonany stół z litego drewna to gwarancja jakości i satysfakcji, będzie on akcentem i zdobieniem niejednej jadalni czy pokoju dziennego w stylu klasycznym, nowoczesnym i minimalistycznym.
Odważnym, stylowym meblem do salonu będzie stół dębowy na metalowych nogach, który idealnie się wkomponuje do loftowych aranżacji. Dodatkowa wkładka zapewni nam wygodę i funkcjonalność w codziennym użytkowaniu, szczególnie w tych mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.
Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą stoły z drewna sosnowego. Jest to zdecydowanie miększe tworzywo w porównaniu z dębem czy płytą fornirowaną, lecz jego ogromną zaletą pozostaje naturalność. Sosnowy stół to wyrób hipoalergiczny, naturalny, nawiązujący do przyrody i harmonii. Będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają stałego kącika dla stołu i mają zamiar go przestawiać, jest on dużo lżejszy od swoich braci dębowych. Mimo swojej lekkości jest to mebel stabilny z grubego kawałka drewna sosnowego, z solidną konstrukcją i pierwszej klasy akcesoriami.
Wygoda w użytkowaniu
Bardzo ważnym aspektem jest sposób rozkładania i forma wkładek do stołu. Najlepiej zwrócić uwagę na stoły z łatwym mechanizmem rozsuwania, opartym na najwyższej jakości prowadnicach i solidnej konstrukcji tak, aby cały proces nie był ani czaso-, ani pracochłonny i nie wymagał nadmiernego wysiłku.
Estetyka też odgrywa znaczącą rolę w tej sprawie. Nowoczesne stoły rozkładane wyglądają tak, jakby wcale nie były dostosowane do powiększania swojej powierzchni. Jeżeli zależy nam na ukrytym mechanizmie, to warto wybrać stół z bocznym wysuwem, a nie ten z mocno widocznym rozcięciem na środku blatu.
Podsumowując, jeżeli szukamy stołu, który będzie z nami przez lata, powinniśmy podejść do tematu z rozsądkiem. Nie warto zatem kierować się jedynie wyglądem, lecz funkcjonalnością i wygodą w użytkowaniu również. Idealny mebel to stół piękny, stabilny, trwały, wykonany z materiałów pierwszego gatunku oraz przyjemny w obsłudze i pielęgnacji.
________________________________________
Jeśli spodobał ci się powyższy wpis, sprawdź nasze inne artykuły: Jaki stół do małego salonu?